Gönderiliyor...

DECO ACRYL COAT – ASARO

TANIM
Akrilik emülsiyon esaslı, yüksek performanslı, hafif agregalı, silikon katkılı, içte ve dışta kullanılabilen dekoratif  mineral  hazır renkli sıvadır. 
 

ÖZELLİKLER
Oluşturduğu desen ve kalınlık ile dekoratif bir alan oluşturur. Buhar geçirgenliği sayesinde, binaların nefes almasını sağlar. Ağır hava koşullarından etkilenmez. Kabarmaz, çatlamaz ve renk değişimi olmaz. Su bazlı olması nedeniyle insan ve çevre sağlığına zarar vermez.
 
 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ  

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Beyaz, STUCCO  TURCO   COLOR boya kartela renkleri
Dokusu 0.1 mm 
Su Buharı Geçirgenliği > 0,5 m  -1
Su Emme > 0,5 kg/ cm2.h0.5
Tüketim Miktarı 1.0 – 2.0  kg/m2 yüzey pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak 
pH 8 - 9
Kurutma Süresi 12 saat
Tam Koruma 48 saat
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Çelik, Plastik mala

 

 *   Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

KULLANIM ALANLARI

Binaların iç cephelerinde  son kat dekoratif hazır renkli sıvadır.
 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.
 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa tamir edilecek yüzeyler  STUCCO  TURCO  REPAIR - PASTE ile tamiratları yapılmalıdır. Uygulama  yapılacak yüzeyler STUCCO  TURCO   PRIMER EXTO - S ile astarlanmalıdır. Uygulamaya başlamadan önce STUCCO  TURCO   DECO ACRYL – ASARO   iyice karıştırılmalıdır. Kalıp  yüzeye  yerleştirildikten sonra, çelik mala veya plastik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanmalıdır.  Islak ve nemli yüzeylerde kesinlikle uygulama yapılmaz. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 °C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Çok sıcak havalarda, direkt güneş altında, kuvvetli rüzgar ve yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalıdır. Geniş yüzeyli uygulamalarda, iş molalarında ek yerlerin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılmalı ya da uygulamaya ara verilmeden o yüzey bitirilmelidir. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

 

AMBALAJ

25 kg plastik kova.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.


SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

 

TS 7847 standardına uygundur.